Home Page
           На головну
  Чікірінес
   
  Інші села
   
  Повернутися до sanarate.com
   


Санарате, Ель Прогресо, Гватемала, Центральна Америка.

Español

English

Українська

Русский
ФОТОГРАФІЇ — Село Чікірінес

Село Чікірінес

Чікірінес – це насправді садиба, розташована між селами Агуа Дульсе та Ель Караколь неподалік від берега річки Мотагуа. У власника садиби слід отримати чіткий дозвіл на візит. Дорога до цього місця, якщо їхати від центрального парку міста Санарате, займає якісь 35 хвилин, як правило, чотириколісним транспортом або ж мотоциклом.

Дорога проходить селами Ель Конакасте, Сабанета і Лагуна-де-Сан Хасінто, і по шосе до Ель Кармен, потім звертає до Серро Бланко. Далі слід доїхати до розвилки на Агуа Дульсе. А втім, останній відрізок шляху, довжиною десь у кілометр, за селом Агуа Дульсе, можливо проїхати виключно мотоциклом-"позашляховиком", адже під’їзду для чотириколісного транспорту немає, і слід бути дуже обережним, оскільки дорога з гравію й насипного каміння дуже складна, до того ж на гірському схилі іде під великим нахилом.

Назва "Чікірінес" узята від комахи, якої тут величезна кількість у літню пору від березня до травня місяця. У Гватемалі комаха відома під назвою "чікірін" або "чічарра", що є звуконаслідуванням її монотонного співу, коли вона сидить на гілці дерева і видає "чікірін… чікірін… чікірін…" Ця комаха – "цикада" (cicada orni – приміт. автора). В цьому краї, особливо на садибі Чікірінес, дуже поширене дерево Брасіл, якому віддають перевагу чікірінес під час спарювання і безперервних співів удень і частково вночі.

Власник садиби займається (і це його основна сфера діяльності) розведенням риби виду "тілапіа" у ставку, створеному за сприяння Міністерства сільського господарства та забезпечення Гватемали. У ставку вдосталь чистої джерельної води, яка б’є ключем зі скелі за кілька метрів від ставка. Це заняття дає власнику садиби достатньо коштів, щоб утримувати свою сім’ю і надавати роботу ще двом сім’ям, які проживають у сільських будинках на садибі. Крім того, він займається традиційними культурами краю та розведенням домашніх тварин для підтримки свого фінансового становища та покращення раціону трьох сімей на садибі. Для поїздок він використовує потужний мотоцикл моделі "scrambler", яким добирається до найближчого села Агуа Дульсе закуповувати собі продукти.

Для розваг у домі господаря є параболічна антена, через яку компанія надає йому послуги з телебачення через супутник – це 4 національні канали та 28 основних каналів світового рівня. А от щоб отримати медичну допомогу слід їхати аж у місто Санарате, як це роблять жителі сіл Ель Караколь та Агуа Дульсе, де немає фельдшерських пунктів, хоча в них і є школи для учнів з першого по шостий клас початкової освіти.

Найважливішою особливістю цієї садиби є її умиротворення і спокій, які майже цілий рік скрашує розслаблюючий спів чікірінес.tono herrera gudiel
webmaster@sanarate.com

Репортаж і фото:
Jorge H. Herrera

Фото 6:
Armisael

Переклад українською та російською:
Світлана Шинкарук
© 2013 — Усі права захищені


© Copyright 2000 — 2013

Розташування

Реклама Гугла


© Copyright 2000 - 2013.   www.sanarate.com — www.guatelink.com