Home Page
           На головну
  Ель Агуакате
   
  Інші села
   
  Повернутися до sanarate.com
   


Санарате, Ель Прогресо, Гватемала, Центральна Америка.

Español

English

Українська

Русский
ФОТОГРАФІЇ — Село Ель Агуакате

Село Ель Агуакате

У села Ель Агуакате є дуже особлива риса: це єдине село на весь округ Санарате, яке населяють члени однієї родини – родини Кастро. В часи заснування сіл в західній частині округу Санарате, для життя шукалися місцини із життєво необхідним джерелом води, на людські потреби, для напування домашньої худоби та для сільського господарства. Ось так три брати заснували три села: Агуа Дульсе заснована доном Сіріло Кастро; Ель Агуакате – доном Вікторіано Кастро та Ель Плумахе – доном Відалем Кастро. У кожному з цих сіл було невичерпне джерело надзвичайно чистої води, яка била з вапнякових скель.

Нині найбільш розвинутим є село Агуа Дульсе, адже в ньому є католицька церква, футбольне поле і початкова школа. Потім іде Ель Агуакате, де сьогодні мешкають нащадки дона Вікторіано Кастро, хоча більшість із них (а їх усього десятеро – 9 синів та одна донька) переїхала до міста Санарате. З них залишилися в Ель Агуакате дон Маріо та дон Лічо, які в основному займаються сільським господарством, і головним їхнім заняттям є вирощування лороко, культури, яка щедра на врожаї, а отже й дає дуже гарний заробіток.

Третє село – Ель Плумахе – зникло, коли землі, на яких воно знаходилося, викупив завод "Сементос Прогресо". Ці землі увійшли до екологічного заповідника з назвою Лос Ескорпіонес ("Скорпіони" – прим. перекладача). Однак назва "скорпіони" має на увазі не отруйного членистоногого, а рептилію підвиду ящірок (heloderma horridum charlesgoberti), давній вид, який населяє долину річки Мотагуа в зоні, залісненій колючими лісами відомств Сакапа та Ель Прогресо.

Зі згаданим скорпіоном пов’язано багато легенд, які усно передавалися від покоління до покоління, наприклад те, що він "може роками не їсти і що він здатний випорснути смертельну отруту на багато метрів, і що він може загіпнотизувати перед тим, як напасти на людину". Хай там як, а через те, що він перебуває під загрозою зникнення, цементний завод придбав гектари землі, і зараз ця місцевість – заповідник для цього скорпіона. Він впадає в вічі своїми примітними кольорами – щось між жовтим, червоним, чорним та їхніми багатьма відтінками. Також, через приватизацію цієї землі зникло село Ель Плумахе, і цю площу постійно охороняють лісники.

Візит у село Ель Агуакате дуже радує дружнім прийомом усім, кому пощастить заїздити до цього спокійного куточку. З братами Кастро можна годинами безупинно говорити на теми, які їм найбільше до вподоби: полювання на оленів та зайців та риболовля на річці Мотагуа.

У цьому селі немає ні жодної релігійної організації, ані служб, які надаються округом Санарате чи урядом Гватемали. Для здобуття середньої чи початкової освіти діти ходять у школи в селах Агуа Дульсе або Лагуна-де-Сан Хасінто. Щоб скористатися медичною службою, мешканці Ель Агуакате їдуть у місто Санарате. Для цього у них є власні повноприводні транспортні засоби або мотоцикли-позашляховики. Якщо їхати з помірною швидкістю, дорога до Санарате займає близько 45 хвилин. Проїжджаєш через село Лагуна-де-Сан Хасінто, потім повз заїзд до села Ель Хікаро, далі – Сабанета і Сан Мігель Конакасте. Парадоксально те, що в селі Ель Агуакате (Авокадо – прим. перекладача) немає дерев авокадо. А проте, після відвідин цього місця таке враження, ніби побував у Храмі дружби і людей простих, гідних і працьовитих.tono herrera gudiel
webmaster@sanarate.com

Репортаж і фото:
Jorge H. Herrera

Переклад українською та російською:
Світлана Шинкарук
© 2013 — Усі права захищені


© Copyright 2000 — 2013

Розташування

Реклама Гугла


© Copyright 2000 - 2013.   www.sanarate.com — www.guatelink.com