Home Page
           На головну
  Ель Барранкільйо
   
   
  Повернутися до sanarate.com
   


Санарате, Ель Прогресо, Гватемала, Центральна Америка.
Español

English

Українська

Русский
ФОТОГРАФІЇ — Село Ель Барранкільйо

Село Ель Барранкільйо


Заснування села Ель Барранкільйо сягає своїм корінням часу, коли прокладалася колія Північної Залізниці, наприкінці ХІХ століття. В той час керівники будівельного підприємства наказали створювати невеличкі поселення працівників на певній відстані одне від одного, щоб полегшити логістику. Таким чином, окремим бригадам не доводилося їздити на далекі відстані, щоб запастися матеріалами та провізією, що робило продуктивнішою тяжку працю з прокладання та будівництва залізничної колії.

Саме так і утворилися такі поселення як Ель Чілар, Брісенья, Ель Трухільйо, Зупинка Халапа, Ель Барранкільйо, Кромо, Крус, Ла Лібертад та інші. Найважливішим поселенням було Ель Барранкільйо через два свої під'їзні шляхи: від Санарате через село Аґуа Салóбрега та від Сансаре через село Лос Серрітос.

Від давнього часу свого заснування до закінчення функціонування залізниці на початку ХХІ століття, Ель Барранкільйо жило за рахунок та для залізниці; тут зросло багато чудових залізничників, зокрема телеграфістів, гальмівних кондукторів, сторожів, бригадирів, машиністів тощо. Фактично, деякі домоглися високих адміністративних посад в ієрархії компанії, таких як "начальник відомства" та інші досить важливі посади.

Остаточне припинення роботи залізниці в Ель Барранкільйо завдало сильного удару по економіці і призвело до зміни повсякденних занять. Більшість працівників пенсійного віку вийшли на пенсію і наразі спокійно живуть у селі, з ностальгією пригадуючи славні часи процвітання залізниці, яка вдихнула життя у це поселення.

Ель Барранкільйо знаходиться за 12 кілометрів від округу Санарате. Проте, якщо у Вас колись виникне бажання відвідати це мальовниче місце, намагайтеся не робити цього під час пори дощів. Під’їзний шлях, який заходить до села Аґуа Салóбрега, а потім проходить через село Ель Хуте, взимку перетворюється на русло невеличкої річечки, яка постійно зростає, ускладнюючи проїзд, тож доводиться їхати по воді та багнюці. Але ця перешкода швидко забувається по приїзді у село, адже його мешканці завжди зустрічають гостей привітною посмішкою та оточують їх незмінно сердечною увагою.

У селі місцем, яке найбільше впадає у вічі, є вражаючий пішохідний міст, надійно збудований над річкою Барранкільйо. Ця річка стає дуже багатоводною в зимові місяці, і її слід остерігатися, оскільки вона вже забрала життя кількох людей, які недооцінили її силу та повноводдя. Через силу річки, деякі необережні були підхоплені потоком і знайдені згодом внизу по течії без ознак життя.

Щодо джерел економічних доходів жителів Ель Барранкільйо, воно мало чим відрізняється від більшості сіл Санарате – левова частка їх отримується за рахунок грошових переказів членів сімей з-за кордону. Окрім того, деякі місцеві жителі працюють у громадських установах та приватних фірмах, зокрема у промисловості й торгівлі здебільшого у столиці Гватемали.

У сільському господарстві вирощується переважно квасоля на схилах пагорбів із гравійним ґрунтом, що є ідеальним для цього овочу. Також вирощується кукурудза, юка, лороко, гарбузи тощо. Всі родини займаються також розведенням домашніх тварин, зокрема качок, свиней, курей, індиків тощо для власного столу та на продаж, у тому випадку, якщо необхідні кошти на сімейні витрати.

Для населення шкільного віку є школа, де навчання ведеться від початкового до шостого класу початкової школи у просторому та затишному приміщенні. Майже у кожної родини є власний засіб пересування, чи то мотоцикл, пікап чи автомобіль, також є автобус, який щодня здійснює два рейси у Санарате через село Аґуа Салóбрега. В межах села жителі Ель Барранкільйо перевозять свій урожай, використовуючи візки, виготовлені вручну для транспортування по залізничній колії. В такий спосіб вони можуть долати велику відстань з найменшими зусиллями, перевозячи також людей і домашніх тварин.

Що найбільше впадає у вічі в Ель Барранкільйо, так це спокійне життя, яке проживають його мешканці, далеко від суєти, характерної для інших багатолюдніших місць, а це пояснює і довголіття, і міцне здоров’я, і привітність, і чудовий настрій уродженців села.tono herrera gudiel
webmaster@sanarate.com

Репортаж і фото:
Jorge H. Herrera


© 2012 www.sanarate.com — Guatelink Images
Усі права захищені


© Copyright 2000 — 2012


Контакт


  webmaster@sanarate.com


Реклама Гугла


© Copyright 2000 - 2012. — www.sanarate.com