Home Page
           На головну
  Село Ель
  Конакастóн
  Інші села
   
   
  Повернутися до
  sanarate.com
   


Санарате, Ель Прогресо, Гватемала, Центральна Америка.

Село Ель Конакастóн
Санарате, Ель Прогресо.
Гватемала, Центральна Америка.Español

English

Українською

По-русски
ФОТОГРАФІЇ — Село Ель Конакастóн

Село Ель Конакастóн

Огляд

Село Ель Конакастóн спочатку називалося “Серріто де Фуеґо” (“Вогнева Точка”). Назва виникла в часи генерала Рафаеля Каррери і Турсіос, засновника Республіки Гватемала, 21-го березня 1847 року*. Під час однієї зі своїх воєнних кампаній у передмісті Санарате війська генерала Каррери відкрили вогонь проти ворожих військ, із пагорба навпроти місця, де сьогодні розташовується сільська початкова школа.

На цьому майданчику росло дерево конакáсте, яке вважалося “родоначальником” усіх дерев у селі, воно здіймало свої густолисті віти навпроти того місця, де нині стоїть католицька церква. Невдовзі, поступово, люди звикли називати це місце “Ель Конакастóн” на честь цього величезного дерева.

У 60-х роках, можливо через пустощі якихось місцевих хлопчаків, дерево охопило полум’я, язики якого поширилися від стовбура по всій древній кроні. І скоро, після цілого дня горіння, дерево з тріском упало, перетворившись на вугілля і попіл. А проте, село і досі називається на честь цього знаменитого дерева. Сільська початкова школа і нині офіційно називається “Державною школою Серріто де Фуеґо” (“Державною школою Вогневої Точки”), що й зазначено в офіційних документах, виданих Міністерством освіти.

Наразі причиною для дискусії є те, чи насправді Ель Конакастóн продовжує бути селом, оскільки його вже повністю поглинув міський масив, підпорядкований муніципалітету Санарате, який зводить добре спроектовані райони з новими сучасними будівлями по всій довжині та ширині своєї адміністративно підпорядкованої території. Територіально селом вважається місцевість між бензозаправною станцією “ПУМА” на Шосе до Атлантичного океану та в’їздом у населений пункт Сан Карлос, у Районі 2 Санарате.

Зростання житлового сектору та кількості населення відбувається, головним чином, через значну кількість людських міграційних потоків з усіх куточків Гватемали та з-за кордону, здебільшого, з районів Центральної Америки. До Ель Конакастóн таких мігрантів приваблюють різні фактори, зокрема багатство питної води, джерела стабільного заробітку, клімат і близькість столиці Гватемали приблизно 45 хвилин їзди. Ці мігранти знайшли добре оплачувані робочі місця на одному з найбільших у Центральній Америці Цементному заводі “Прогрес”; а також на заводі “ЛЮМІНÁТІ”, який виробляє гранітні плити, “ІСПАСÉНСА”, який є виробником і постачальником кахлів, на фабриці “ПРОСЕМÍЛЬЯС”, яка вирощує насіння на експорт.

Серед видів спорту в Ель Конакастóн футбол є найулюбленішим у дітей, підлітків та дорослих, і для занять ним у їхньому розпорядженні є стадіон “Ла Тортуґа” (“Черепаха”) поблизу Шосе до Атлантичного океану. На сьогодні втілюється в життя проект, яким керує тренер Каміло Боніфасіо, колишній гравець бразильської команди "Фламенґо". Нині він присвятив себе розвитку здібностей у дітей та підлітків з метою, аби вони займалися цим видом спорту професійно у будь-якій команді Гватемали.

Більшість мешканців Ель Конакастóн сповідують римо-католицьку релігію, і в місцевій церкві вшановується Діва Гваделупська. Щороку 12 грудня відбуваються урочисті релігійні святкові заходи, які супроводжуються великою кількістю феєрверків і невеличкою феєрією з ярмарком, де продається найрізноманітніша їжа.

Ель Конакастóн має подарунок природи: місцину, яка із сивої давнини знана як “Ель Чóрро” (“Потік”). Це джерело, яке тече невичерпним водним потоком протягом 365 днів на рік. Для збереження води побудували щось на зразок криниці, яка завжди наповнена життєдайною вологою, приємною своєю свіжістю і кришталевою чистотою. Тільки руки простягни – і насолодишся цим даром Господнім.

Усі ми, хто народився і жив у цьому місці, вважаємо себе щасливчиками, оскільки в нас усе під рукою, тільки крок ступи, включаючи філію найбільшої банківської мережі країни, такої як “БАНРУРÁЛЬ”. Також, у нас є можливість навчатися, оздоровлюватися, користуватися засобами комунікації та іншими благами, які пропонує сучасність.


* Після проголошення незалежності від Іспанії у 1821 році, Гватемала
    увійшла до складу Федерації Центральної Америки.Село Ель Конакастóн, Ель Прогресо, Гватемала.tono herrera gudiel
webmaster@sanarate.com

Photos:
Jorge H. Herrera


Guatelink Images — www.sanarate.com


© Copyright 2000 — 2011

Розташування

Основні с/г культури

    •   Помідори
    •   Огірки
    •   Квасоля
    •   Кукурудза
    •   лороко

Освіта

Початкова школа

Основні служби

 • Водозабезпечення
 • Електропостачання
 • Кабельне телебачення
 • Стаціонарний телефон
 • Мобільний телефон

Релігія

  • Католицька церква

Реклама Гугла


Контакт


  webmaster@sanarate.com© Copyright 2000 - 2011. Sanarate Systems, Inc.