Home Page
           На головну
  Ель Трапічіто
   
   
  Повернутися до sanarate.com
   


Санарате, Ель Прогресо, Гватемала, Центральна Америка.
Español

English

Українська

Русский
ФОТОГРАФІЇ — Село Ель Трапічіто
Село Ель Трапічіто

В межах демографічного і територіального зростання муніципального округу Санарате сталося так, що деякі села, які раніше були віддалені від зони міста, поступово поглиналися, поки не стали невід’ємною частиною міста. Наприклад, село "Ель Конакастóн" уже входить до складу Зон 5 і 6 міста Санарате. Також село "Ель Монте Ґранде" більшістю своєю поглинуте Зоною 2.

Це ж саме трапилося і з селом "Ель Трапічіто", яке невмолимо таки стане частиною Зони 4 міста Санарате. Це село, розташоване у невеликому дуже родючому видолинку, населяють працьовиті люди, які майже всі займаються досить технізованим сільським господарством. Вони використовують крапельне зрошування, а розмаїття вирощуваних ними культур широке, серед них помідори, солодкий перець, огірки, окра, а особливо коріандр, що покриває майже увесь загальний попит на муніципальному ринку.

А проте, продуктом-лідером є ноні (велика моринда або моринда цитрусолиста), вирощений на схилах пагорбів, що оточують село. Шляхом сучасної промислової обробки отримується "сік ноні", який розвозиться по всьому адміністративному окрузі Ель Прогресо у Гватемалі за дуже хорошою ціною. Попит на цю продукцію такий, що, зазвичай, переважає пропозицію. Сік дуже затребуваний через свої надзвичайні лікувальні властивості.

Цікавим є той факт, що "Ель Трапічіто" – єдине село в муніципальному окрузі Санарате, де немає школи, церкви, фельдшерського пункту і навіть клубу. Пояснення цього очевидного браку основних служб у тому, що завдяки близькості до міста усі ці служби знаходяться за кілька хвилин ходи. Наприклад, діти шкільного віку ходять на уроки у Школу номер 2, яка розташована у Зоні 4 міста Санарате і знаходиться за 5 хвилин пішки від села.

В "Ель Трапічіто" є чудова служба питної води. А для занять спортом необхідні лише 5 хвилин, щоб дійти до спорткомплексу "Полідепортіво" і футбольного поля організації "Головне дорожнє управління". Отже, жителі "Ель Трапічіто" користуються усіма привілеями мешканців міста. Однак, наразі вживаються заходи щодо створення КОКОДЕ (з ісп. COCODE) ("Суспільного комітету з розвитку"), щоб вирішити питання стосовно брукування головних вулиць, реалізації програм покращення життя та навчальних стипендій для студентів села.

Попри свою близькість до сучасного життя міста Санарате, тут і досі побутують дідівські звичаї такі як перевезення врожаю на спині віслюків та використання дров для приготування їжі. На околиці села знаходиться чудове шосе до адміністративного округу (регіону) Халапа, яке проходить через цвинтар Санарате, обіч будівельних ділянок "Лас Віньяс". Цю дорогу нещодавно заасфальтували, і на ній інтенсивний рух різноманітного транспорту.

Село "Ель Трапічіто" – це тиха заводь і місцина, де можна діткнутися до природи на околицях міста Санарате. На гілках дерев видно, як пурхають, співаючи, птахи, традиційні для цього краю, такі як коричневі земляні горлиці, маскові кольорові трупіали, великохвості гракли, борозенчастодзьобі ані, дрозди-пустельники та звичайні перепілки. Спів цих пташок запрошує насолодитися таким даром природи, цим родючим куточком Санарате у Гватемалі.


Замітка перша:
Назва "Ель Трапічіто", якою назвали це село, виникла вже більш ніж століття тому в муніципальному окрузі Санарате. Сільце розташовується в невеличкому дуже родючому видолинку, посеред якого біжить річка Лас Анонас. Таке географічне розташування дуже сприятливе для сільського господарства, і цим скористалися для вирощування цукрової тростини. А щоб урожай на тростину був щедрий, збудували невеликий млинок (Трапіче – млин для витискання або видавлювання соків), досить скромний, через який місцевість і назвали "Ель Трапічіто".
                (Таке тлумачення надав один місцевий житель).

Замітка друга:
Дієслово "трапічеáр" (від ісп. trapichear:
а) приловчитися; шукати можливості, не завжди дозволені, щоб досягти певної мети;
б) торгувати дрібничками, особливо якщо це робиться незаконно.
                (Spanish language dictionary Espasa-Calpe).tono herrera gudiel
webmaster@sanarate.com

Репортаж і фото:
Jorge H. Herrera

Переклад українською та російською:
Світлана Шинкарук
© 2013 — Усі права захищені


© Copyright 2000 — 2013

Розташування

Реклама Гугла


© Copyright 2000 - 2013.   www.sanarate.com — www.guatelink.com