Home Page
           На головну
  Село Ель Упайон
  Інші села
   
   
  Повернутися до sanarate.com
   


Санарате, Ель Прогресо, Гватемала, Центральна Америка.

Село Ель Упайон
Санарате, Ель Прогресо.
Гватемала, Центральна Америка.Español

English

Українською

По-русски
ФОТОГРАФІЇ ЕЛЬ УПАЙОН

Село Ель Упайон

Огляд

На 56,1 кілометрі автостради до Атлантичного океану знаходиться головний в’їзд у село Ель Упайон, яке запрошує гостя своїми буйнолистими садами-городами з багатством плодів і характерною приязню своїх мешканців.

Першими поселенцями цієї плодоносної долини були два брати Симеон і Тересо Еррери, скотарі й землероби, які у першій половині ХІХ століття прийшли оселитися тут, щоб розпочати нове життя. Згодом Симеон Еррера одружився з Натівідад Ортіс і побудував свій будинок неподалік від схилів гір Ла Пієдра де Каль (Вапняковий Камінь). Дім розташовувався обіч сільської дороги, яка вела до Ріо Монтаґуа, проходячи селами Лос Ісотес, Ель Фльорідо та Ель Терреріто, аж поки добігала до села Лос Чікос на березі річки.

У цьому будинку в Ель Упайон від шлюбу Симеона Еррери й Натівідад Ортіс народилося 7 дітей: Тімотео, Вікторіно, Боніфасіо, Віктор, Аделаїда, Маргарита і Казиміра.

Пізніше, Вікторіно Еррера взяв шлюб із Еусевією Родріґес, родом із Матакескуінткла, Халапа. Це подружжя мало 14 дітей: Альфредо, Олівія, Клара, Віталіна, Ґреґорія, Селіо, Франсіска, Лукас, Рупе, Феліпа, Натівідад, Естер, Мерседес та Чабело.

Важливо зауважити, що перші покоління роду Еррера в Ель Упайон були неграмотними. Але, попри невміння читати і писати, вони тяжко працювали протягом усього свого життя, поки не стали дуже поважаними і статечними сім’ями. Таким чином, вони залишили по собі дуже важливий приклад для всіх своїх нащадків: бути наполегливим у тяжкій праці та цілеспрямованим у професійному розвитку, і досягати поставлених цілей.

Саме так і продовжили свій рід нащадки родини Еррера з Ель Упайон, які зробили доволі значний внесок у санаратську та гватемальську спільноту. Окрім того, вирізняється багато спеціалістів у різних галузях та сферах науки, техніки й освіти. Також, є й багато інших нащадків, розсіяних по різних країнах світу.Географічне значення Ель Упайон

Це село завжди було обов’язковою зупинкою для всіх, хто приїжджав з інших, більш віддалених місць, привозячи свою хліборобську і тваринницьку продукцію, щоб збути її у Санарате.

Внаслідок цього, селом постійно проходили віслюки, навантажені дровами та сезонними фруктами, а також люди, женучи свиней або несучи курей і яйця. Також вели худобу на продаж, який здійснювався у формі обміну чи бартеру – на той час у цей спосіб найчастіше укладалися економічні угоди. В Ель Упайон ці подорожні завжди знаходили склянку прохолодної води або великі гарячі тонкі млинці з кукурудзяного борошна (tortilla), щоб перепочити від мандрівки крутим і вузьким підковоподібним шляхом.

Багато років потому, 4 лютого 1979 року, цю ситуацію раптово змінив землетрус у Гватемалі. У зв’язку з катастрофою будинки в усіх селах були дуже пошкоджені або ж дощенту зруйновані. Щоб гуманітарна допомога мала можливість дістатися до всіх цих сіл, розпочали будівництво ґрунтової дороги для проїзду всіх видів транспорту, що полегшило проїзд і зменшило час перебування в дорозі. Це призвело до виникнення великої міграції до Ель Упайон, значного збільшення кількості населення та розмаїття видів діяльності.

Нині тут є діючі служби енергозабезпечення, постачання питної води, стаціонарного й мобільного телефонного зв’язку, кабельного телебачення і мікроавтобуси транспортних служб. Головні вулиці мощені бруківкою, є футбольне поле, на якому проводяться ігри щонеділі та у святкові дні. У сільській школі проводиться дошкільне, початкове та основне навчання. В середній школі викладається курс "Лісознавство".

Сільське господарство досить розвинуте, завдяки використанню теплиць і крапельного зрошування. Багато землеробів відвідали спеціалізовані курси в Ізраїлі, Флориді (США) та в інших країнах. Найвищої якості досягло виробництво помідорів, огірків, зеленого та червоного чилійського перцю, кавунів та іншої сільськогосподарської продукції.

Тваринництво має чистокровні зразки, виведені із сертифікованих биків, для доїння використовується сучасне обладнання з механізованими доїльними апаратами. Це ставить тваринництво Ель Упайон на одному рівні ефективності з найкращими фермерськими господарствами Гватемали. Також вирощуються м’ясні породи худоби. М’ясопродукти постачаються у м’ясні крамниці Санарате.

Для роботи над покращенням інфраструктури і служб у селі створено Громадський Комітет з питань розвитку (ГКР). Цей комітет нелегко попрацював, щоб вимостити бруківкою головні вулиці та побудувати інші споруди, важливі для розвитку Ель Упайон. Попри те, робота, яка пробудила ентузіазм і отримала велику підтримку людей, – це спорудження цвинтаря. Воно вже відбувається поряд зі схилом гори Ла Пієдра де Каль (Вапняковий Камінь) у віддаленій місцині Ель Темпіскон. Цвинтар будується за підтримки ГКР та міської ради Санарате.

У бесідах із членами родини Еррера, відчувається любов до свого рідного краю і радість, яка з’являється, коли вони бачать, що здобутки їхніх зусиль через багато років принесли селу процвітання. Безсумнівно, Ель Упайон упевненою ходою йде в ногу з часом.Село Ель Упайон, Санарате, Ель Прогресо, Гватемала.tono herrera gudiel
webmaster@sanarate.com

Photos:
Jorge H. Herrera
Pingo Massella Herrera

Photo No. 8 provided by:
Víctor Manuel Herrera

Photo No. 9 provided by:
Casimiro Herrera

Photo No. 4 (1911) provided by:
Chabelo Herrera

Photo No. 4 (1982) provided by:
tono herrera gudiel


Guatelink Images — www.sanarate.com


© Copyright 2000 — 2011

Розташування

Основні с/г культури

    •   Помідори
    •   Огірки
    •   Квасоля
    •   Кукурудза
    •   Гарбузи
    •   Кавуни
    •   Апельсини

Освіта

Дошкільний навчальний заклад
Початкова школа
Середня школа
Курс із лісознавства

Основні служби

 • Водозабезпечення
 • Електропостачання
 • Кабельне телебачення
 • Стаціонарний телефон
 • Мобільний телефон

Релігія

  • Церква святого Антонія

Реклама Гугла


Контакт


  webmaster@sanarate.com© Copyright 2000 - 2011. Sanarate Systems, Inc.