Home Page
           На головну
  Село Пуенте де
  Барранкілья
  Інші села
   
   
  Повернутися до sanarate.com
   


Санарате, Ель Прогресо, Гватемала, Центральна Америка.

Село Пуенте де Барранкілья
Санарате, Ель Прогресо.
Гватемала, Центральна Америка.Español

English

Українською

По-русски
ФОТОГРАФІЇ — Село Пуенте де Барранкілья

Село Пуенте де Барранкілья
(Міст Барранкілья)


Огляд

На південному заході муніципалітету Санарате, адміністративного округу Ель Проґресо у Гватемалі розташоване село Пуенте де Барранкілья (Міст Барранкілья). Тут знаходиться величний однойменний міст. Ця архітектурна колоніальна споруда зведена у 1813 році, за кілька років до проголошення незалежності Гватемали від Іспанії.

Міст Барранкілья породив багато легенд, серед яких є одна, пов’язана з хрестом, спорудженим у центрі мосту. Розповідають, що в найтемніші ночі диявол приходив бити ногою по мосту, щоб зруйнувати його. Але після встановлення хреста диявол зник через страх перед святим символом. Кажуть також, що на одній дерев’яній балці з дерева “чіко”, розташованій упоперек однієї з арок мосту, вішали тих, хто чинив опір владі іспанців-завойовників. Балка така ж давня, як і сам міст.

Ця архітектурна прикраса побудована з цегли та каменю. Окрім того, кажуть, що під час приготування будівельного розчину для кладки цегли використовувалося молоко ослиці, щоб покращити зчеплення між цеглинами. Міст Барранкілья розташований на річці Лос Плáтанос, яка в цій частині країни слугує межею між двома адміністративними округами – Сан Хосе дель Ґольфо департаменту Гватемала та Санарате департаменту Ель Проґресо. Місцеві жителі кажуть, що хрест, розміщений точно в центрі мосту, був встановлений саме як межовий знак, який з точністю вказує на межу між названими адміністративними округами.

Село, яке носить назву мосту, розташоване по обидва боки нього. А тому одні члени тієї самої родини зареєстровані як жителі Санарате, інші – як жителі Сан Хосе дель Ґольфо. Школа і католицька церква знаходяться на боці Санарате, тоді як колодязь, механізований для підйому питної води, – на боці Сан Хосе дель Ґольфо. Місцеві жителі займаються примітивним сільським господарством, переважно вирощуванням основних зернових культур. Також вони мають хороші прибутки з вирощування лороко. Ця рослина дає врожай протягом значного періоду в році, тому селяни отримують хороший дохід від її продажу.

Дорога від міста Санарате до села Пуенте де Барранкілья (Міст Барранкілья) займає близько 45 хвилин і проходить через села Ель Монте Ґранде, Ель Конакасте, Сабанета, заходить в Ель Хікаро та Лагуну де Сан Хасінто. За останнім селом, за кілька кілометрів, знаходиться роздоріжжя до мосту, якраз перед селом Ель Кармен.

Міст вражає, його давність надає йому майже містичного вигляду, який налаштовує на роздуми та замилування ним. Про такі спостереження розповідали також команди телебачення та ЗМІ, які знімали про нього документальні фільми.

Близько 12 метрів заввишки та 80 метрів завдовжки, ця пам’ятка історії протягом століть витримала удари землетрусів, ураганів, повеней та інші катастрофи. Нещодавній приклад трапився в ніч на суботу 29 травня 2010 року. Через страшенну повінь, породжену тропічним ураганом Агата, вода піднялася на три метри над мостом. Тієї миті доведені до відчаю селяни вважали міст зруйнованим силою природи. Проте пізніше, коли рівень води впав, з великим здивуванням вони побачили, що міст залишився неушкодженим. Це викликало вигуки захоплення та слова подяки Богу за це диво.

Дон Сезар Ларіос, місцевий житель, на сторінці www.sanarate.com прокоментував це так: "Тієї миті я не зміг не перейнятися глибокою повагою до цього велета…"Село Пуенте де Барранкілья, Санарате, Ель Прогресо, Гватемала.tono herrera gudiel
webmaster@sanarate.com

Photos:
Jorge H. Herrera


Guatelink Images — www.sanarate.com


© Copyright 2000 — 2011

Розташування

Основні с/г культури

    •   Помідори
    •   Огірки
    •   Квасоля
    •   Кукурудза
    •   лороко

Освіта

Початкова школа

Основні служби

 • Водозабезпечення
 • Електропостачання
 • Кабельне телебачення
 • Стаціонарний телефон
 • Мобільний телефон

Релігія

  • Католицька церква

Реклама Гугла


Контакт


  webmaster@sanarate.com© Copyright 2000 - 2011. Sanarate Systems, Inc.