Home Page
           На головну
  Брила П’єдрона
   
   
  Повернутися до sanarate.com
   


Санарате, Ель Прогресо, Гватемала, Центральна Америка.
Español

English

Українська

Русский

Français

Deutsch

Italiano

Português
ФОТОГРАФІЇ — Брила П’єдрона з села Сан Хуан
Брила П’єдрона з села Сан Хуан

Вона велично височіє, і складається враження, що заледве утримує рівновагу на краєчку крутого кількасотметрового схилу, який спадає аж до дна глибокої ущелини. Легендарна брила П’єдрона із Сан Хуана єдина у цьому краї, немає іншої такої на сотні кілометрів навкруги, яка була б схожа своїм неймовірним розміром чи винятковим розташуванням. Брила балансує так, що здається, ніби через свою непомірну вагу вона будь-якої миті може скотитися, варто лише легенькому вітерцю дмухнути на неї.

Але це враження оманливе, оскільки протягом довгих століть брила П’єдрона витримувала сильні буревії та геологічні катаклізми, а разом з ними й землетрус, який стався у Гватемалі у лютому 1976 року, через який загинуло 25 тисяч осіб у центральній та північно-східній частинах країни, в тому числі й у селі Сан Хуан. За розповідями місцевих жителів, того жахливого дня вони прокинулися о 03:33:33 ночі налякані страшним гуркотом і підземними поштовхами, породженими цим земним явищем. Більшість осель у селі були зруйновані, а багато людей були поранені або переживали нервовий зрив.

В міру відновлення спокою виникло питання, що ж могло трапитися з брилою П’єдрона, а тому на світанку компанія сусідів вирушили до пагорба за кілька кілометрів від центру села. Сільські жителі переконалися в тому, що П’єдрона стояла на своєму місці, наче нічого й не сталося. Ще раніше, найстаріші місцеві жителі запевняли, що ця брила нерухома завдяки таємним силам, під впливом яких вона знаходиться.

Суспільним надбанням є оповідки, які розповідалися ще від перших мешканців цієї місцевості, про те, що з давніх-давен проходячи поночі кінним шляхом (це та доріжка, яка веде до міста Санарате), можна було почути шум збоку схилу, на якому стоїть брила. Вчувалися незрозумілі людські голоси, ревища тварин, гуркіт, дзюрчання води, лопотіння пташиних крил, пронизливі крики, від яких волосся ставало дибки, і вся гама моторошних шумів і звуків.

Також, запевняють, що брила була принесена з іншого місця і поставлена на цьому схилі, і переконують у тому, що це могло бути пов’язане з астральними знаками, які видніються на ній, у формі двох кіл і містять повідомлення езотеричною та космічною символікою, що не піддається тлумаченню. Одне з цих кіл означає сонце в період зимового сонцестояння, інше – фазу нового місяця. Лише підійди і уважно роздивись – і ти переконаєшся в тому, що ці фігури таки є на барельєфі. Очевидно, фігури вирізьблені на гранітному камені людьми, дуже спокушеними в астрономії та астрофізиці. Однак, найцікавіше те, що вважається, що в ті часи, коли стало відомо про існування цієї брили, багато століть тому, в цій місцевості не було людей, які б мали доступ до таких просунутих наукових знань.

Не було знайдено й археологічних слідів, які б довели, що ця місцевість була населена в доіспанський період. Навпаки, історія розповідає, що першими мешканцями цього краю були іспанці та сербські мігранти, які приїхали в Іспанію, а потім виїхали на американський континент у пошуках щастя. Згідно з версією мешканців села Сан Хуан, походження цього каменя не можна пояснити як якесь археологічне явище, а лише більш-менш можна пов’язати з алхімією, містикою чи метафізикою. Навіть говорять, що схил, на якому знаходиться брила, має підземний зв’язок з іншими схилами, які простими людьми Санарате вважаються місцями, де можна віч-на-віч зустрітися з надприродним.

Інше явище, яке зустрічаємо на П’єдроні це те, що в жодному іншому місці навкруги немає такої великої кількості змій та гадюк, таких як кораловий аспид, тамагас, страшний гримучник. Селяни переконують, що ці отруйні рептилії – хранителі схилу. Також треба бути дуже обережним, наближаючись до брили, не слід зчиняти багато шуму ногами по камінні, адже в заглибинах між ним живуть рої медоносних африканських бджіл, надзвичайно агресивних.

Коли до села Сан Хуан приїхала організація з міжнародної допомоги ФОСТЕР ПАРЕНТС, в межах своєї діяльності з соціальної допомоги вони включили відвідини іноземними хрещеними батьками (спонсорами) дітей – їхніх підопічних. Серед цих відвідувачів приїхали кілька голландських геологів, які були заворожені історіями і таємничою красою П’єдрони. Оскільки ці геологи прибули тільки для відвідин, вони не привезли з собою інструментів чи спеціального обладнання для детального дослідження. Проте з першого погляду визначили, що гранітний молекулярний склад цієї брили не збігається з вапняковим складом решти каміння, яке утворює довколишні горби та схили. Іншими словами, ця брила не мала б знаходитися в цьому місці, з огляду на склад літосфери та через свої характеристики, вона мала б знаходитися на березі або в руслі якоїсь річки.

Окрім того, відповідно до планіметрії та рельєфу землі, в жодному разі неможливо, щоб ця брила була перенесена туди, де вона знаходиться зараз, з огляду на тиск, який вона створює на земну кору протягом геологічних епох. Так що ці добрі геологи лише додали загадки, замість того, щоб відгадати її. Словом, науці не лишається іншого вибору, аніж погодитися, що ця брила була принесена в це місце чимось чи кимось, і таким чином твердження спільноти виявилися б вірними.

До речі, справді дивовижною є схожість між П’єдроною з Сан Хуан і формою обличчя, утвореного у північній широті планети Марс, в області Кидонія. "Обличчя на Марсі" розташоване посеред кратерів Арандас і Бамберг. Космічна капсула "Вікінг 1", послана НАСА, зробила багато фотографій цього "обличчя" 25 липня 1976 року.

Якби село Сан Хуан було країною, безперечно, її вітчизняним символом стала б П’єдрона, маючи на це більш ніж поважну причину. А для читачів цього репортажу передаємо загадкові слова одного загартованого життям і мудрого селянина з Сан Хуана, який висловився так про цей феномен: "Бачите... у такі речі не слід ні вірити... ні переставати вірити..."tono herrera gudiel
webmaster@sanarate.com

Reportaje y Fotos:
Jorge H. Herrera

Foto No. 9:
A. Foltin

Foto No. 13:
Viking 1 Spacecraft — NASA

Foto No. 14:
Jorge H. Herrera
and
Viking 1 Spacecraft — NASA


© 2015 — Усі права захищені

© Copyright 2015

Localización

Реклама Гугла


© Copyright 2015.   www.sanarate.com — www.guatelink.com